Stracił rachubę i… prawo jazdy - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił rachubę i… prawo jazdy

Data publikacji 29.08.2019

Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Tym razem 48-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego jechał za szybko o 57 km/h, tłumacząc się, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz.

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym obowiązują już od 4 lat, jednak nie wszyscy kierujący wzięli do siebie zaostrzone przepisy. Dlatego m.in. została powołana już we wszystkich województwach policyjna grupa SPEED, składająca się z policjantów ruchu drogowego, która zajmuje się najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. 

Tym razem policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Peszkowskiego 48-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, który kierował samochodem marki Toyota. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierowca przekroczył ją w tym miejscu aż o 57 km/h. Mężczyzna tłumaczył się stróżom prawa, że nie zwrócił uwagi na prędkościomierz. Zgodnie z prawem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci skierowali również wniosek do Sądu za popełnione wykroczenie.

KWP w Bydgoszczy/mś

 
Polska Policja