Wybierz swój zestaw - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wybierz swój zestaw

Dziś w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach zainaugurowana została kampania „Wybierz swój zestaw”. O przedsięwzięciu mającym na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach na briefingu prasowym opowiadali Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach kom. Artur Putowski, Dyrektor WORD oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski.

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przedstawił dane dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Kom. Artur Putowski wskazał, że zapewne część z tych wypadków nie miałaby miejsca, gdyby kierujący zobaczył pieszego w odpowiednim momencie. Na drogach województwa świętokrzyskiego zginęło już 69 pieszych. Dyrektor WORD w Kielcach Zbigniew Duda omówił kwestie związane z widocznością pieszych w porze wieczorowo-nocnej oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Podkreślił, że pieszy bez odblasków jest widoczny dla kierujących z odległości około 30 metrów, natomiast osobę wyposażoną w element odblaskowy można dostrzec już ze 150 metrów. Nadkom. Kamil Tokarski, dodał że każda inicjatywa dążąca do poprawy bezpieczeństwa, minimalizowania zdarzeń drogowych jest niezwykle potrzebna. Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przypomniał także o nadchodzących świętach apelując by pośpiech i nawałnica załatwianych spraw nie osłabiły naszej czujności nie tylko na drodze.

Kampania „Wybierz swój zestaw” będzie realizowana wielotorowo. Z jednej strony, policjanci podczas kontroli drogowych będą przekazywać na ręce pieszych elementy odblaskowe zarówno w obszarze zabudowanym, jak również poza nim – gdzie istnieje ustawowy obowiązek ich noszenia. Kolejną odsłoną akcji są plakaty informujące, które umieściliśmy w budynkach użyteczności publicznej oraz w autobusach komunikacji miejskiej. Ponadto w ramach kampanii wydrukowane zostały specjalne broszury pod tytułem „Rymowanka zachęcanka”, które będą promowały i zachęcały najmłodszych uczestników ruchu drogowego do noszenia elementów odblaskowych. Broszury te zostały przekazane na ręce profilaktyków z całego województwa świętokrzyskiego, wykorzystywane będą podczas spotkań edukacyjnych. 

Źródło: KWP w Kielcach (mw)

  • inauguracja akcji
  • inauguracja akcji
  • inauguracja akcji
  • inauguracja akcji
  • inauguracja akcji
  • inauguracja akcji
Polska Policja