Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Gnał na motocyklu w terenie zabudowanym aż 175 km/h – zatrzymali go szczecińscy policjanci

Data publikacji 11.05.2020

Funkcjonariusze szczecińskiego ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Pirat drogowy gnał na motocyklu z prędkością aż 175 km/h. Poza skierowanym wnioskiem o ukaranie do sądu, stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Jak pokazują statystyki, bardzo często nadmierna prędkość i brawura staje się przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy nadal zatrzymywani są przez policjantów w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Potwierdza to kolejny przypadek odebrania prawa jazdy 36 - letniemu mężczyźnie, który na ul. Struga jechał motocyklem m-ki Suzuki o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna pędził z prędkością aż 175 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 105 km/h.

Wobec nieodpowiedzialnego kierowcy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali blankiet prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych.

Powrót na górę strony
Polska Policja