Wydarzenia

Kalisz - Z promilami za kierownicą ciężarówki

Data publikacji 13.05.2020

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który stracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez środek ronda. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu 56-latkowi. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach miasta i powiatu porusza się kierowca, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

11 maja br. policjanci zostali poinformowani o nietypowym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego. Pojazd miał poruszać się drogą „od lewej do prawej krawędzi jezdni”. Na wskazany odcinek trasy natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Kiedy jeden z nich dojeżdżał na miejsce, zauważył ciągnik siodłowy z naczepą, który przejechał przez środek ronda Altera i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że to ten sam pojazd, który wskazywała osoba zgłaszająca.

Już podczas rozmowy z 56-letnim kierowcą ciężarówki, policjanci nabrali podejrzeń że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Badanie potwierdziło, ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Mieszkaniec województwa podlaskiego stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

KWP w Poznaniu/mś

  • Widok stojącej ciężarówki, która przejechała przez środek ronda
  • Widok stojącej ciężarówki, która przejechała przez środek ronda
  • Widok stojącej ciężarówki, która przejechała przez środek ronda
Powrót na górę strony
Polska Policja