"MOTOCYKLICZNI" POD KONTROLĄ POLICJI - KWP w Bydgoszczy - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

"MOTOCYKLICZNI" POD KONTROLĄ POLICJI - KWP w Bydgoszczy

Data publikacji 22.06.2020

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ostatnim czasie. Niestety nie obyło się bez mandatów i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości.

W niedzielę (21.06.2020r.) kujawsko-pomorscy policjanci w godzinach 6:00 – 22:00 prowadzili działania po nazwą „Motocykliczni”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie pojazdów jednośladowych. Mundurowi zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, a także nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

W działaniach wzięło udział 217 policjantów ruchu drogowego. W czasie trwania działań policjanci skontrolowali 1345 kierujących, ujawnili 919 wykroczeń, w tym 654 za przekroczenie prędkości, zatrzymali 43 dowody rejestracyjne oraz 28 praw jazdy.

Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie większe ich skutki. Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

Źródło: KWP w Bydgoszczy

Polska Policja