KIEROWCY JEŻDŻĄ ZA SZYBKO. POLICJANCI KASKADOWO MIERZĄ PRĘDKOŚĆ - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

KIEROWCY JEŻDŻĄ ZA SZYBKO. POLICJANCI KASKADOWO MIERZĄ PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 19.06.2020

Od lat najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt duża prędkość, często zupełnie niedostosowana do panujących warunków. Kierowcy pozwalają sobie na zbyt wiele i nie przewidują konsekwencji swojego zachowania. Skutkiem tego są wypadki, które mają poważne skutki. Doskonale zdają sobie z tego sprawę gorzowscy policjanci, dlatego codziennie dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Kaskadowe pomiary prędkości na drodze krajowej K22 pokazują, że obecność policjantów ruchu drogowego jest niezbędna.

Gorzowscy funkcjonariusze nie odpuszczają drogowym piratom. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wielu sytuacjach zdarzenia takie kończą się tragedią.

Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa Wlkp. zatrzymali kilkadziesiąt praw jazdy za zbyt szybką jazdę. I to tylko w ciągu tygodnia. Od czwartku (18 czerwca) 13 kolejnych kierowców musi przesiąść się na miejsce pasażera lub do komunikacji miejskiej. Stracili uprawnienia na trzy miesiące, bo zdecydowanie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Tylko w tym roku podobnych osób w Gorzowie i okolicach było ponad 150.

Funkcjonariusze w białych czapkach sprawdzają prędkość kaskadowo. Niektórzy kierowcy, przejeżdżający obok policjantów z radarem, pewni braku kolejnej kontroli, przyspieszają. Były już przypadki osób, które na kilkukilometrowym odcinku drogi zatrzymywani byli nawet dwukrotnie. Istotne dla bezpieczeństwa jest, by nie zwalniać wyłącznie w określonych punktach. Należy jechać nie tylko z dozwoloną przepisami prędkością, ale przede wszystkim dopasowaną do panujących warunków.

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Polska Policja