Wydarzenia

Niespodziewany finał kontroli

Data publikacji 12.01.2021

Policjanci z łódzkiej drogówki podczas kontrolowania samochodów ciężarowych pod kątem ich właściwego przygotowania do jazdy, a zwłaszcza stanu odśnieżenia, na autostradzie A-1 ujawnili kierowcę, który posługiwał się kartą kierowcy należącą do jego znajomego

11 stycznia 2021 roku około godziny 10:00 na autostradzie A-1 mundurowi z łódzkiej drogówki sprawdzali stan odśnieżenia i przygotowania do drogi samochodów ciężarowych. Jednym z zatrzymanych do kontroli był kierujący volvo. Policjanci najpierw sprawdzili czy na plandekach zespołu pojazdów nie zalega śnieg lub lód, a następnie przeprowadzili kontrolę dokumentów, pod kątem czasu pracy kierowcy. Gdy sprawdzali tachograf w volvo, okazało się, że 45-letni kierujący w urządzeniu posiadał kartę kolegi z firmy, w której jest zatrudniony. Zapytany dlaczego nie porusza się na swojej karcie, tłumaczył mundurowym, że kartę kierowcy pożyczył ponieważ jak to określił chciał „przelecieć” godzinkę po autostradzie. Opowiadał również, że wówczas podczas jednego kursu jest w stanie dotrzeć do Niemiec i rozładować tam swój towar. Funkcjonariusze za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy nałożyli na 45-latka mandat w kwocie 2000 złotych. Ponadto zatrzymali kartę kierowcy, którą się posługiwał. Sporządzili dokumentację do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec 45-latka zmierzającego do utraty licencji na przewoź towarów i osób. Jednocześnie skierowali do Inspekcji Transportu Drogowego dokumentację wobec przedsiębiorcy, w związku z niedopełnieniem przez niego obowiązku nadzoru nad rejestracją czasu pracy kierowców, zatrudnionych w jego firmie, za co biznesmenowi grozi kara grzywny w wysokości 3000zł.

Policjanci przypominają !!!!

Tafle lodu spadające z naczep samochodów ciężarowych stanowią duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Przy dużej prędkości lód może uderzyć w szybę innego samochodu i nawet doprowadzić do wypadku.

Obowiązkiem każdego kierowcy jest właściwe przygotowanie samochodu do jazdy. Głównie w sezonie zimowym oblodzone naczepy samochodów ciężarowych mogą stanowić ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Komenda Wojewodzka Policji w Łodzi/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja