Tragiczne wypadki w kujawsko-pomorskim - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne wypadki w kujawsko-pomorskim

Na drogach kujawsko-pomorskiego w miniony wieczór doszło do trzech tragicznych zdarzeń. Zginęły 3 osoby - rowerzystka, kierujący skuterem i pieszy. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do wypadków.

Pierwszy wypadek miał miejsce przed 20:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Szadłowice w powiecie inowrocławskim. 18-latek jadąc skuterem wjechał wprost pod pociąg osobowy relacji Olsztyn-Poznań. Kierujący jednośladem nie miał szans w zderzeniu z kilkutonową maszyną.

Niespełna godzinę później w miejscowości Pilichowo w powiecie radziejowskim zdarzył się kolejny wypadek.Jak ustalili policjanci, 69-letnią rowerzystkę, która zamierzała skręcić w lewo na drogę prowadzącą do posesji, potrącił wyprzedający ją seat cordoba. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. 28-letni kierowca auta był trzeźwy.

Kolejny tragiczny wypadek wydarzył się około 22:20 w miejscowości Białożewin w powiecie żnińskim. Jadący drogą powiatową fiat doblo uderzył w przechodzącego przez jezdnię 62-latka. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Alkotest wskazał w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. 30-letni mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają w jakich okolicznościach doszło do tych tragicznych zdarzeń.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)