Kontrole na krajowej "trójce" - Wydarzenia - Ruch drogowy

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole na krajowej "trójce"

Zielonogórscy policjanci na drodze krajowej nr 3 rozpoczęli działania „Bezpieczna Krajówka”. Droga ta nieprzypadkowo została wybrana do takich wzmożonych działań ruchu drogowego. Na tej trasie dochodzi bardzo często do najcięższych wypadków drogowych – ze skutkiem śmiertelnym

Krajową „trójkę” patrolują policjanci w samochodach z videorejestratorami. Patrole szczególną uwagę zwracają na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych. Jak zwykle na pobłażliwość nie mogą liczyć nietrzeźwi kierowcy.

Podczas tych działań policjanci będą przede wszystkim kontrolować kierowców, którzy przekraczających dopuszczalną prędkość, sprawdzać wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów, kontrolować trzeźwość kierowców.

Policjanci po raz kolejny zorganizowali działania, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących drogą krajową nr 3. Działania potrwają do środy.