Pirat drogowy ukarany przez policjantów

Policjanci z Nowego Tomyśla (woj. wielkopolskie) ustalili kierowcę, który 19 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 307 wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego, pomimo podwójnej linii ciągłej i pojazdów jadących z naprzeciwka. 25-latek na pół toku stracił prawo jazdy i ma do zapłacenia 1500 złotych grzywny.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia br. w miejscowości Buk, na drodze wojewódzkiej nr 307. O całym zdarzeniu poinformował policjantów jeden z kierowców, który całą niebezpieczną sytuację na drodze, uwiecznił wideorejestratorem. Kierowca busa wykazał się totalnym brakiem odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Na filmie widać, jak kierowca VW Transportera bezrefleksyjnie łamie przepisy drogowe i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Nowotomyscy policjanci po zapoznaniu się z nagraniem wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenie. Szybko ustalili dane właściciela pojazdu, który należał do jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. Kolejne przesłuchania i czynności doprowadziły do ustalenia danych pirata drogowego z 19 stycznia 2018 roku, który kierował pojazdem.

Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec Buku. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za popełnione wykroczenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał grzywnę w wysokości 1500 zł oraz utracił prawo jazdy na okres 6 miesięcy.

Niech ta sytuacja będzie swoistą przestrogą dla innych kierowców. Pamiętajmy, że lepiej dotrzeć do celu chwilę później, niż nie dojechać wcale.

Przemysław Podleśny/MŚ

Pliki do pobrania

  • 6.73 MB
Powrót na górę strony
Polska Policja