Inne działania

KWP Lublin - "STOP-DRIFT" - weekendowe działania przeciwko agresji na drodze

Data publikacji 28.08.2023

100 wykroczeń, 68 mandatów oraz 28 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych już działań „Stop-drift”. Policjanci ruchu drogowego podczas nocnych akcji zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Wzmożone kontrole prowadzone były podczas nocnych służb w piątek i w sobotę. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

Policjanci w trakcie akcji ujawnili 100 wykroczeń i nałożyli 68 mandatów karnych. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 28 dowodów rejestracyjnych.

 

 

 

żródło - ZP KWP Lublin 

Powrót na górę strony