Inne działania

KWP Kraków - działania przeciwko nielegalnym wyścigom na terenie miasta

Policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania, mające na celu eliminowanie niebezpiecznych i niezgodnych z przepisami zachowań.

W dniach 23, 29 oraz 31 sierpnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w rejonie Starego Miasta przeprowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na tamtejszych ulicach. Mundurowi skontrolowali blisko 400 kierujących, spośród których 325 zostało ukaranych mandatami, 29 zostało pouczonych, natomiast wobec 28 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Niemal 100 kierujących, wobec których zastosowane zostały środki karne to rowerzyści oraz osoby kierujące elektryczną hulajnogą. Ponadto w strefie ograniczonego ruchu ujawnionych zostało 75 wykroczeń. Znaczna część interwencji związana była też z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, m.in. w rejonie skrzyżowań. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili trzy osoby nie posiadające uprawnień do kierowania pojazdami, a jedna z nich okazała się także poszukiwana.

Krakowscy policjanci nie ustają również w walce z nielegalnymi wyścigami. W miniony piątek w godzinach wieczorowo-nocnych przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne na terenie podkrakowskich miejscowości. W Modlnicy policjanci skontrolowali 44 kierowców zgrupowanych na jednym z parkingów oraz w rejonie stacji paliw. Wobec 36 osób funkcjonariusze zastosowali postępowanie mandatowe, a w 4 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne w związku z uchybieniami w stanie technicznym pojazdów. Działania związane z eliminowaniem zjawiska nielegalnych wyścigów prowadzone są przez krakowskich policjantów cyklicznie i w najbliższym czasie będą kontynuowane.

 

żródło - ZP KWP Kraków 

Powrót na górę strony