Inne działania

KWP Katowice - Policjanci z częstochowskiej "drogówki" zapobiegli nielegalnym wyścigom

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczali zlot pojazdów w trakcie „Halloween z Illegal Night Częstochowa”. Na jednym z parkingów przy ulicy Bojemskiego zjechało ponad 1200 pojazdów z różnych miast, a finałem zlotu miały być nielegalne wyścigi. Za rażące naruszanie przepisów ruchu drogowego, posypały się wysokie mandaty…

W sobotę o 20.00, na jednym z parkingów samochodowych przy ulicy Bojemskiego, zgromadziło się ponad 1200 pojazdów i przeszło 3 tysiące uczestników. Miało to być zakończenie sezonu, połączone z nielegalnym wyścigami. Policjanci z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy przeprowadzili tam szczegółowe kontrole. Podczas ich działań wpadło dwóch pijanych kierujących, którzy stracili swoje prawa jazdy. 14 innym zatrzymano dowody rejestracyjne, a ich auta wycofano z ruchu. Mundurowi nałożyli 49 mandatów na sprawców wykroczeń drogowych. Rekordzista, który „spieszył się” na zlot, po drodze otrzymał mandat w wysokości 2.5 tys złotych, a na jego konto wpłyneło 15 punktów karnych. Dzięki przeprowadzonym działaniom, które trwały do 1.00, nie doszło do zagrożeń na drodze. 

Pomimo licznych akcji skierowanych na poprawę bezpieczeństwa, nadal nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że brawura i nadmierna prędkość, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

 

Żródło - ZP KWP Katowice 

Powrót na górę strony