Inne działania

KWP Lublin - kolejne działania "stop-drift"

Prawie 60 wykroczeń, ponad 50 mandatów karnych i 14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty sobotnich działań „Stop-drift”. Policjanci ruchu drogowego podczas nocnych akcji zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze.

Patrole zwalczające amatorów nocnej i agresywnej jazdy pojawiają się na ulicach Lublina regularnie. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupiają się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone są kontrole prędkości, sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

Tylko podczas działań w ostatnią sobotę policjanci ujawnili 59 wykroczeń. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Policjanci nałożyli 53 mandaty karne. Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych.

Niektóre samochody zupełnie nie nadawały się do dalszej jazdy. Jednym z nich było BMW należące do 23 latka. Pojazd od ponad roku nie posiadał ważnych badań technicznych, ponadto jego koła wystawały poza obrys samochodu. Dodatkowo w wyniku modyfikacji pojawiło się sporo ostrych elementów, które zagrażały bezpieczeństwu.

 

 

żródło - ZP KWP Lublin 

Powrót na górę strony