Profilaktyka

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

Data publikacji 15.06.2018

W dniach 12-13 czerwca 2018 r. odbył się XXII Finał Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Tym razem zawody zostały zorganizowane w Białymstoku.

Turniej motoryzacyjny jest imprezą skierowaną do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Ma on charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych młodzież tworzy trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły w dalszych eliminacjach – powiatowych i wojewódzkich. Najlepsza drużyna z województwa bierze udział w finale ogólnopolskim.

Wszystkie konkurencje tegorocznego finału rozgrywały się w nowoczesnym obiekcie sportowym jakim jest Stadion Miejski w Białymstoku. Jak co roku zawody składały się z kilku dyscyplin. Zawodnicy rozwiązywali testy ze znajomości prawa o ruchu drogowym oraz przystępowali do sprawdzianu z historii polskiej motoryzacji. Do zadań finalistów należało także udzielenie pomocy przedmedycznej, przystąpienie do konkurencji z jazdy sprawnościowej motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód oraz jazdy sprawnościowej samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta oraz z obsługi codziennej pojazdu. Rolę Sędziego Głównego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego pełniła w Białymstoku nadkomisarz Agnieszka Sałkowska z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W przeprowadzenie wszystkich etapów imprezy bardzo duży wkład organizacyjny i merytoryczny ma Policja, która jest jednym z głównych organizatorów tego przedsięwzięcia. Turniej jest imprezą o charakterze edukacyjnym. Dzięki niemu młodzi ludzie łączą pasję do motoryzacji z bezpiecznym i kulturalnym uczestnictwem w ruchu drogowym.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie 

II miejsce - Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach

III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie

IV miejsce - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie

V miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu

VI miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie

BRD KGP/mś

Pliki do pobrania

  • 439.79 KB
Powrót na górę strony