Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem Bezpiecznie do Celu

Dzisiaj ulicami Warszawy, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, przejechali motocykliści służb podległych MSWiA, MON oraz stowarzyszeń i klubów motocyklowych.

Przedsięwzięcie poprzedził briefing z udziałem przedstawicieli Policji, wojska, stowarzyszeń i klubów motocyklowych. Następnie motocykliści przejechali ulicami Warszawy z Woli, przez centrum, aż do Rembertowa, gdzie o godzinie 13.00 w Kościele p.w. o. Rafała Kalinowskiego odbyła się msza św. Po liturgii nastąpiło poświęcenie kasków i motocykli.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji gen. insp.Jarosława Szymczyka i Biskupa Polowego Wojska Polskiego - ks. bp. gen. bryg. dra Józefa Guzdka.

Motocykliści poprzez swój udział w przedsięwzięciu promują bezpieczne zachowania, kulturę jazdy oraz empatię na drodze, jak również apelują o rozwagę i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jest to kolejne przedsięwzięcie współorganizowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowane jest głównie do motocyklistów.

Celem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” jest:

- przypominanie i uświadamianie motocyklistom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy tych pojazdów;

- promowanie dbania o własne bezpieczeństwo na drodze poprzez  m.in. stosowanie właściwego ubioru chroniącego motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych;

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Motocykliści biorący udział w tym przedsięwzięciu to ludzie, którzy na co dzień pełnią służbę z narażeniem zdrowia i życia, natomiast w wolnych chwilach - będąc świadomymi zagrożeń - żyją z pasją i dla pasji.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, szacunek, empatię.

(ro / foto, video: BKS KGP)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.31 MB)

Powrót na górę strony