Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2019 - wykaz punktów kontroli autobusów

Data publikacji 18.06.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek wakacyjny. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowało wykaz punktów w kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusów.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu wiozącego dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu jest szansa uniknięcia dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Powrót na górę strony