Profilaktyka

Ogłoszenie laureatów konkursu odblaskowej pn. Rymowanki – Zachęcanki

Data publikacji 22.08.2019

20 lipca 2019 roku komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, rozstrzygnęła konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji kolejny raz zorganizowało ogólnopolski konkurs, tym razem dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych, pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Celem konkursu było promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do 12 lipca 2019 roku szkoły, zainteresowane udziałem w konkursie, przesyłały do komend wojewódzkich Policji/Komendy Stołecznej Policji prace konkursowe, łącznie wpłynęło 1 545 prac wykonanych przez dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Konkurs przeprowadzony był trzyetapowo:

ETAP I - na szczeblu Uczestnika - podczas którego spośród ułożonych przez dzieci czterowersowych rymowanek wybrane zostały maksymalnie 3 prace konkursowe. O wyborze prac konkursowych decydowała komisja konkursowa powołana przez Uczestnika.

ETAP II - na szczeblu komendy wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji - podczas którego spośród nadesłanych przez Uczestników prac konkursowych wybranych zostało maksymalnie 5 prac finałowych. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli komendy wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji.

ETAP III - na szczeblu centralnym - w którym spośród zgłoszonych przez komendy wojewódzkie Policji/Komendę Stołeczną Policji prac finałowych wybrani zostali laureaci konkursu. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych.

Laureaci konkursu

  •  I miejsce – JULIA POLANOWSKA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu, województwo śląskie (KWP w Katowicach);

Wyróżnienia:

  • IGA MACIOROWSKI, Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, województwo podlaskie (KWP w Białymstoku);
  • SZYMON ZYŚK, Szkoła Podstawowa w Rozogach, województwo warmińsko-mazurskie (KWP w Olsztynie);
  • DANIEL OSZURKO, Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, województwo dolnośląskie (KWP we Wrocławiu).

Uroczysta gala związana z prezentacją prac konkursowych połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu, odbędzie się 1 października 2019 roku w Komendzie Głównej Policji.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Powrót na górę strony