Profilaktyka

8 marca - Dzień kobiet

Data publikacji 06.03.2020

"Słaba płeć a jednak najmocniejsza..." - cytat ze znanej piosenki najlepiej oddaje obraz kobiet. Z jednej strony delikatne i wrażliwe, ale też niezłomne i waleczne. W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Kobiet, Panowie otaczają troską i życzliwością Panie. Składają życzenia swoim matkom, córkom, żonom, partnerkom oraz koleżankom życząc im dużo szczęścia. Dołączamy się do tych życzeń.

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz bezpiecznej drogi do realizacji wyznaczonych celów, aby Dzień Kobiet celebrowany był każdego dnia.

Dla większości kobiet szczęście ma związek z dobrem rodziny i bliskich osób, dlatego policjanci przypominają wszystkim o bezpieczeństwie na drogach. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd, zza pojazdu lub przeszkody, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, pośpiech, przemęczenie, roztargnienie, to główne przyczyny mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Pamiętajmy o stosowaniu się do przepisów i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. 

 

Życzymy wszystkim Paniom, aby zawsze szczęśliwie i bezpiecznie docierały do wyznaczonego celu podróży.

 

 

Biuro Ruchu Drogowego

Komendy Głównej Policji

Powrót na górę strony