Profilaktyka

Konferencja inaugurująca kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 19.11.2018

21 listopada 2018 roku, o godzinie 12.00, przy ul. Jagiellońskiej 80 w Warszawie, na stacji kontroli pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego odbędzie się briefing inaugurujący trzecią edycję ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, zaplanowaną w terminie 21 listopada – 15 grudnia 2018 roku .

 

Działania będą miały na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym w okresie jesienno - zimowym pojazdów z usterkami technicznymi w oświetleniu lub wyposażonych w światła zewnętrzne zabronione przepisami. 

W ramach planowanej kampanii przewiduje się prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł. Ponadto policjanci będą w wybranych terminach dokonywali kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów.

Wzorem lat ubiegłych, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, dodatkowo w Warszawie na stacji Instytutu Transportu Samochodowego oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.  Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane 24 listopada oraz 1,8 i 15 grudnia 2018 roku. Kierowcy, którzy posiadają aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia.

Organizatorami kampanii są: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego.

Partnerzy:

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Polska Izba Stacji kontroli Pojazdów

Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny

Firma Neptis S.A. operator komunikatora Yanosik

(BRD KGP)

Powrót na górę strony