Profilaktyka

Zwolnij! Szkoda życia!

Data publikacji 28.02.2022

Obecna pora roku ze względu na warunki atmosferyczne nie sprzyja kierowcom. Podczas złej widoczności również piesi mogą czuć się zagrożeni.

Siadając za kierownicę pojazdu powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

Pamiętajmy! Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego  są najlepszym sposobem na bezpieczne korzystanie z drogi.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.

BRD KGP

Opis filmu: Na szarym tle znajduje się droga, z dwoma pasami ruchu która zakręca. Na drodze widać czarne ślady opon samochodu. Ślady wskazują, że samochód wypadł z zakrętu. Na plakacie widnieje duży czerwony napis: Zwolnij! Szkoda Życia!.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony