Profilaktyka

Zwolnij! Szkoda życia!

Data publikacji 30.04.2021

Obecna pora roku jest okazja do wypoczynku połączonego z wyjazdami. Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo.

.Pamiętajmy, aby ciesząc się  pogodą i wolnym czasem korzystać z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym.

W zwiazku z trwającym sezonem dla jednośladów, przypominamy rowerzystom, motocyklistom i motorowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.

Korzystajac z wolnego czasu miejmy również na uwadze konieczność przestrzegania zasad  związanych z epidemią COVID-19. Więcej informacji na ten temat na stronie www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

 

BRD KGP

Opis filmu: Na szarym tle znajduje się droga, z dwoma pasami ruchu która zakręca. Na drodze widać czarne ślady opon samochodu. Ślady wskazują, że samochód wypadł z zakrętu. Na plakacie widnieje duży czerwony napis: Zwolnij! Szkoda Życia!.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja