Profilaktyka

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca jest dniem patrona kierowców - św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko „od święta”.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierując pojazdem odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Policja apeluje do kierowców o rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów prawa, bądźmy zawsze życzliwi. Apel o respektowanie przepisów ruchu drogowego kierujemy również do pozostałych użytkowników dróg.

BRD KGP/mś

  • Na niebieskim tle znajdują się kontury mapy Polski i kontury drogi przebiegającej od dołu do góry konturów.
Napis na środku grafiki niebieską czcionką: 25 lipca 2022 r. Dzień Bezpiecznego Kierowcy.
Napis na dole czerwona czcionką: Dla każdego jest miejsce na drodze.
Na dole grafiki znajduje się ciemnoniebieski poziomy pasek, na którym białą czcionką jest napisane: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz są umieszczone logotypy: tzw. policyjna gwiazda i symbol ruchu drogowego tzw. „erka”.
Powrót na górę strony