Profilaktyka

W Dzień Babci i Dziadka życzymy seniorom - bądźcie bezpieczni na drodze!

Data publikacji 20.01.2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 stycznia i 22 stycznia) to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów poświecić seniorom czas i przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Babcie i dziadkowie często ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa, przekazują im cenne wskazówki i porady. Przypominają wnukom, że zawsze należy przechodzić na zielonym świetle i rozejrzeć się przed wejściem na jezdnię. Niestety zdarza się, że niekiedy sami zapominają o własnym bezpieczeństwie.

Drodzy wnuczkowie, pamiętajcie! Jednym z najlepszych prezentów, jakie możecie dać ukochanym babciom i dziadkom jest poświęcony im czas i wspólne rozmowy także na temat bezpieczeństwa.

W okresie zimowym rośnie liczba potrąceń pieszych, w tym seniorów. Warto zwrócić uwagę swoim babciom i dziadkom na sprawy związane z widocznością, śliską nawierzchnią, dłuższą drogą hamowania pojazdu. Dobrym prezentem dla seniora będą też elementy odblaskowe.

Seniorzy! Dbajcie o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego abyście jak najdłużej byli  zdrowi i sprawni.

 

BRD KGP

Powrót na górę strony