Ukarany przez kamieńską grupę „SPEED”

Data publikacji 26.02.2020

Jeżeli znaki drogowe nie stanowią inaczej, dopuszczalna prędkość jazdy w terenie zabudowanym wynosi do 50 km/h. Wyjątek stanowią godziny od 23:00 do 5:00, kiedy w terenie zabudowanym można poruszać się z prędkością maksymalną 60 km/h. Przekroczenie tych prędkości skutkuje poniesieniem konsekwencji. Przekonał się o tym 35-latek ze Szczecina, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

W niedzielę (23.02.2020 r.) w Dobropolu, policjanci z grupy „SPEED” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierującego samochodem osobowym Fordem Focus, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h!

Każdy kierowca przekraczający dopuszczalną prędkość, musi liczyć się z groźbą utraty prawa jazdy. Nie to jest jednak najgorsze. Niestety, nadmierna prędkość często prowadzi do niebezpiecznych w skutkach kolizji i wypadków. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i nie stosują się do obowiązujących przepisów prawa. 

O braku tolerancji dla takiego zachowania przekonał się wspomniany 35-latek ze Szczecina, któremu za popełnione wykroczenie zatrzymano dokument prawa jazdy, a także nałożono na niego mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów.

st. sierż. Aleksandra Berenda

KPP w Kamieniu Pomorskim

Powrót na górę strony