Jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym – zostali zatrzymani przez koszalińską grupę „SPEED” i stracili prawo jazdy

Data publikacji 08.04.2021

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierowcy zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z grupy „SPEED” Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Tylko w ciągu jednego weekendu, policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania sześciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

W Koszalinie na ul. Gdańskiej mundurowi zatrzymali dwóch kierujących. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Nieodpowiedzialni kierowcy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością 103 km/h - Mercedesem oraz 100 km/h Fordem. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, zostali zatrzymani na ul. Koszalińskiej w Kretominie, łamiąc obowiązujące przepisy rozpędzili swoje pojazdy do 110 km/h - Audi, 106 km/h - Forda oraz 105 km/h - Mercedesa. Ostatni kierujący pojazdem Tesla został zatrzymany na ul. Władysława IV w Koszalinie osiągając niedozwoloną prędkość 103 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja