Mazowiecka grupa SPEED - SPEED - Ruch drogowy

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 13.04.2021

Jednym z priorytetów mazowieckiej drogówki i grupy SPEED jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego najbardziej niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych kierowców. W minionym tygodniu policjanci z Mazowsza wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali kolejnych kierowców, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego. A było ich ponad 1300 na całym Mazowszu.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci z grupy ujawnili 1343 wykroczenia, 1080 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 21 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1197 mandatów, a w 7 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 23 praw jazdy oraz 44 dowody rejestracyjne, 6 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

KWP w Radomiu

Powrót na górę strony
Polska Policja