Jechał za szybko o 82 km/h

Data publikacji 13.03.2024

Grójeccy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. W nowoczesnych i nieoznakowanych radiowozach zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności funkcjonariuszy przekonał się kierujący oplem, który w terenie zabudowanym jechał aż o 82 kilometry na godzinę za szybko. 22-latek od razu stracił prawo jazdy.

W sobotę 9 marca br. około godz. 15:30 grójeccy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed przerwali szybką i niebezpieczną jazdę kierowcy BMW, który na terenie gminy Chynów, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 82 km/h - na ograniczeniu do 50 km/h poruszał się z prędkością aż 132 km/h.

Nieodpowiedzialny 22-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego za swoją „jazdę” na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 15 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nie ma i nie będzie pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poprzez swoją brawurę na drodze, narażają innych na niebezpieczeństwo!

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony