Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych

Data publikacji 01.06.2017

Dobiegł końca dziesiąty, jubileuszowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, którego współorganizatorem była również polska Policja. Turniej odbył się w dniach 29-30 czerwca br. w Mikluszowicach, w województwie małopolskim.

urnieje rowerowe dopingują uczniów do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu. Zawody w Mikluszowicach wpisały się w idee ogólnopolskich działań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W tym roku, na X Finał do Mikluszowic, zgłosiło się 8 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 10 drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych. Każda drużyna składała się z trzech osób.

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z przepisami ruchu drogowego, wypełniając testy pod czujnym okiem sędziów. W drugim dniu turnieju, zawodnicy spotkali się w miasteczku ruchu drogowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach. Ważną konkurencją, która jest sprawdzianem techniki jazdy na rowerze, był przejazd po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. To jednak nie wszystko, każdy z zawodników przystąpił też do konkurencji z pierwszej pomocy nadzorowanej przez ratownika medycznego Państwowej Straży Pożarnej.

Przedstawiciele Biura Ruchu Drogowego KGP zasiedli w Komitecie Organizacyjnym Ogólnopolskich Turniejów BRD a funkcję sędziego głównego pełniła nadkom. Agnieszka Sałkowska.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w X Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych zostali uhonorowani nagrodami. Znalazł się wśród nich także puchar od Komendanta Głównego Policji. 

W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne edycje pozostałych turniejów  poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym tj. Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ( 6 -7 czerwca br. w Poznaniu) i Ogólnopolski Turniej BRD dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych (12-14 czerwca w Nidzicy).

Klasyfikacja wśród szkół podstawowych przedstawiała się następująco:

I miejsce - SP w SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II - SP nr 87 w SOSW nr 10 we Wrocławiu
III - SP w SOSW w Bochni
IV – SP Specjalna nr 4 w ZSS w Krośnie Odrzańskim
V - SP w ZSS w Opolu
VI - SP w SOSW w Kamieniu Pomorskim
VII - SP w SOSW w Policach
VIII – SP Specjalna nr 147 w Warszawie

Klasyfikacja gimnazjów:

I miejsce - Gim. W SOSW im. J. Korczaka we Wschowie
II - Gim. w SOSW w Głogówku
III - Gim. w SOSW w Bochni
IV - Gim. w SOSW w Policach
V - Gim. Specjalne w ZS nr 11 w Kaliszu
VI - Gim. Nr 55 w SOSW nr 10 we Wrocławiu
VII - ZS z oddziałami integracyjnymi nr 3 w Poznaniu
VIII - Publiczne Gim. Specjalne w Szydłowcu
IX - Gim. Specjalne nr 149 w Warszawie
X - Gim. Nr 2 w ZSS w Twardogórze

Uczestnicy turnieju mieli zapewnione liczne atrakcje, m.in.: zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, Osady Sześciu Oraczy oraz Muzeum Motyli w Bochni. Dużo emocji dostarczyły przejazdy Mercedesami oraz zawody na strzelnicy „Puszczy” Dziewin.

(BRD KGP / mw/mś)

 • plakat turnieju
 • rozpoczęcie turnieju
 • rozgrywki w czasie turnieju - testy
 • rozgrywki w czasie turnieju
 • rozgrywki w czasie turnieju
 • rozgrywki w czasie turnieju
 • konkurencje - pomoc przedlekarska
 • rozgrywki w czasie turnieju
 • miasteczko ruchu drogowego
 • zadodnicy turnieju
 • uroczyste zakończenie turnieju
 • uroczyste zakończenie turnieju
 • uroczyste zakończenie turnieju
 • uroczyste zakończenie turnieju
Powrót na górę strony