Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

XII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych

W dniach 13 – 14 czerwca 2019 roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się 12. Finał Ogólnopolskiego turnieju dla uczniów ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych.

W turnieju uczestniczyli najlepsi uczniowie z całego kraju, reprezentując m.in. województwo Dolnośląskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Mazowieckie.

Zawodnicy w trakcie dwóch dni musieli zaprezentować swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, jazdy w symulowanych warunkach ruchu drogowego po miasteczku rowerowym, udzielaniu pierwszej pomocy oraz testu z wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Policjanci z WRD KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z KPP Police pełnili rolę sędziów konkurencji i zawodów.

Klasyfikacja końcowa drużynowa:

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wschowie,

II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach,

III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu.

Klasyfikacja końcowa indywidualna:

I miejsce – Michał Osiński, SOSW nr 1 w Policach,

II miejsce – Maciej Podolski, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu,

III miejsce – Wojciech Kaczmarek, SOSW nr 1 we Wschowie.

Celem turnieju było podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

Organizatorami turnieju edukacyjnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym byli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Polski Związek Motorowy.

Laureaci zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotra Ostrowskiego oraz przedstawicieli KGP, PZMOT, Starostwa w Policach, SOSW nr 1 w Policach, WORD Szczecin.

 

Źródło: KWP w Szczecinie (mw)

 

Powrót na górę strony