Wydarzenia

Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku!

Data publikacji 25.06.2018

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, szczególnie najmłodszym, jest ważnym priorytetem mundurowych. Szczecineccy policjanci z woj. zachodniopomorskiego przeprowadzili działania kontrolne pn. „Fotelik”.

Wraz z rozpoczęciem wakacji na drogach pojawiać się będzie więcej niż zwykle pojazdów, dlatego najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się podróżujących. Dzisiaj policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przeprowadzili na terenie miasta działania kontrolne pn. „Fotelik”. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie kierującym rodzicom jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów, właśnie poprzez używanie fotelików oraz pasów bezpieczeństwa. Tego typu działania to doskonała okazja, aby przypomnieć rodzicom, że do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży, szczególnie wakacyjnych wyjazdów, kiedy ten ruch jest bardzo nasilony.

W ramach „Bezpiecznych wakacji” szczecineccy policjanci cały czas będą zwracać szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa, czy właściwego przewożenia dzieci.

Dlatego kierowco.. zapnij pasy, nie zapominaj o foteliku dla dziecka!
Bądź bezpieczny na drodze!

KWP w Szczecinie/mś

  • dziecko w samochodzie
  • dziecko w foteliku podczas kontroli drogowej
  • dziecko w foteliku bezpieczeństwa
Powrót na górę strony