Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zakończyli nieodpowiedzialną jazdę 22-latki – kobieta uciekała przed policyjną kontrolą, była nietrzeźwa i posiadała narkotyki

Data publikacji 14.02.2020

Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych 22-letnia kierująca nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Jak się okazało była nietrzeźwa i posiadała przy sobie środki odurzające. Samochód, którym się poruszała nie był dopuszczony do ruchu, a znajdujące się na nim tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu.

W czwartek (13 lutego) policjanci szprotawskiego komisariatu chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowe audi, jednak jego kierująca na widok policyjnego radiowozu zaczęła wykonywać chaotyczne manewry autem i kontynuowała jazdę. Funkcjonariusze do zatrzymania pojazdu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wówczas kierująca przyśpieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za pojazdem. Kierująca z dużą prędkością uciekała ulicami Szprotawy, popełniała szereg wykroczeń drogowych m.in. wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto wielokrotnie traciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, stwarzała zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, kierująca skręciła na drogę gruntową, tam straciła ponownie panowanie nad pojazdem. Policjanci po zatrzymaniu 22-latki wyczuli od niej woń alkoholu - badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi ujawnili przy kobiecie marihuanę. Zabezpieczone narkotyki zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że jest on niedopuszczony do ruchu, a umieszczone na nim tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu. Samochód, którym kobieta kierowała został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

22-latka odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadanie środków odurzających oraz szereg wykroczeń drogowych.

 

Źródło: sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony
Polska Policja