Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko”. Akcja na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w gminie Oświęcim

Data publikacji 27.07.2020

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”, policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Kolei Państwowych, przeprowadzili trzecią akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko”.

Działania przeprowadzono w piątek (24.07.)  na przejeździe kolejowym, przy ulicy Ostatni Etap w Brzezince . Miały one na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego niebezpieczeństwa  jakie może nieść ze sobą zlekceważenie przepisów i brak uwagi podczas pokonywania przejazdów kolejowych, a zwłaszcza przejazdów niestrzeżonych. 
Funkcjonariusze podchodzili do kierowców, którzy zatrzymywali się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, a następnie dziękując za prawidłowe zachowanie przypominali o konsekwencjach związanych z brakiem ostrożności oraz nieuwagą podczas wjazdu na przejazd kolejowy. Przypominali, że pociąg ważący kilkaset czy kilka tysięcy ton, na zatrzymanie - potrzebuje nawet kilometr. 
Aby zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych bardziej zapadły w pamięć, funkcjonariusze wręczali ulotki informacyjne oraz zapachy samochodowe z logo akcji, natomiast najmłodsi pasażerowie otrzymywali  malowanki profilaktyczne .
Policjanci, pracownicy PKP oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei życzą bezpieczeństwa na co dzień i apelują,  aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie pokonywał przejazdy kolejowe, kierując się hasłem: „szlaban na ryzyko”.

KWP w Krakowie/mś

Powrót na górę strony