Wydarzenia

W trakcie działań koszalińskiej grupy „SPEED” kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 02.09.2020

W ciągu tylko ostatnich dwóch dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 5 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Od początku tego roku policjanci zatrzymali aż 121 praw jazdy tym kierującym, którzy nie stosowali się do ograniczenia prędkości.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach utworzone zostały zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół "SPEED"  tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

Tylko w trakcie ostatnich dwóch dni policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzista poruszał się audi z prędkością 109 km/h przy ul. Koszalińskiej w Kretominie. Kolejny kierujący rozpędził swojego opla przy ul. Gnieźnieńskiej do 104 km/h.

Następne przekroczenia prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Tymieniu. W obszarze zabudowanym kierujący miał na liczniku w chwili kontroli 103 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+  zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie/mś

Powrót na górę strony