Wydarzenia

Śmiertelny wypadek na torach

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg, do którego doszło w niedzielę w pobliżu ul. Słonecznej w Malborku. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi, 66-letni mężczyzna znalazł się na torach kilka sekund przed nadjeżdżającym pociągiem. Na podstawie zabezpieczonego materiału śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

W niedzielę (21 lutego br.) około godziny 13.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na torach w pobliżu ul. Słonecznej w Malborku. Pociąg śmiertelnie potrącił 66-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej wszedł na torowisko.

Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy nadzorowane były przez prokuratora. 
Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, a technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość maszynisty oraz kierownika pociągu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci ustalili, że w miejscu gdzie doszło do wypadku znajduje się monitoring, który pomoże wyjaśnić  szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. 

KWP w Gdańsku/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja