Wydarzenia

Na pogodę wpływu nie mamy - na bezpieczeństwo jazdy już tak

Data publikacji 15.04.2021

Zmieniające się warunki pogodowe utrudniają poruszanie się po drodze i wymagają od kierowców wzmożonej czujności i koncentracji. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Ta reguła dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych. Stosując się do przepisów prawa, zwiększamy bezpieczeństwo nasze i innych osób.

Wciąż zmienna pogoda nie ułatwia jazdy kierowcom. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technikę kierowania pojazdami i odpowiedzialne zachowanie zdecydowanie ograniczymy ilość niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego szczególnie w godzinach porannych i nocnych należy zachować ostrożność oraz dostosować prędkość do panujących warunków.

O tym, jak ważne to zasady przekonał się wczoraj kierujący dodgem który jadąc ulicą Niemodlińską, niedostosował prędkości do panujących warunków pogodowych. Zjechał na przeciwległy pas jezdni przecinając pas zieleni i doprowadził do zderzenia z passatem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 53-latka kierująca volkswagenem.

Apelujemy do kierowców o rozważną technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli dojdą do tego opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna, szczególnie w czasie silnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, nie zawsze oznacza bezpieczną prędkość!

Komenda Wojewodzka Policji w Opolu/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja