Wydarzenia

Poszukiwany trafił w ręce policjantów bo zamiast na drogę, patrzył w swój telefon

Data publikacji 19.04.2021

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który podczas przechodzenia przez przejście w miejscu zabronionym, był tak zajęty swoim telefonem, że uderzył głową w drzwi autobusu komunikacji miejskiej. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest pijany i poszukiwany dwoma nakazami do odbycia kary aresztu za dokonane wcześniej kradzieże.

W sobotę w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Al. Zwycięstwa. Funkcjonariusze ustalili, że 33-letni mężczyzna przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, patrzył w ekran swojego telefonu. Przez to pieszy nie zauważył nadjeżdżającego autobusu komunikacji miejskiej, uderzył głową w drzwi pojazdu, a następnie przewrócił się na jezdnię. Kiedy na przystanek podjechał kolejny autobus linii nocnej, 33-latek uderzył głową także i w ten pojazd, podczas próby wstania z ulicy.

Badanie trzeźwości wykazało, że 33-latek był pod wpływem 3 promili alkoholu. Ponadto, funkcjonariusze sprawdzili dane pieszego w systemie policyjnym. Okazało się, że jest on poszukiwany dwoma nakazami Sądu Rejonowego w Złotoryi, celem odbycia kary aresztu za dokonane wcześniej kradzieże. Po zbadaniu przez lekarza mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu, 33-latek zostanie doprowadzony do zakładu karnego.

Policja przypomina, że decydując się na korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście, narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

PIESZY POWINIEN!!!

- przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych;

- upewnić się, czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię i obserwować ruch pojazdów z obu kierunków;

- nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych, ponieważ kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu;

- nie wchodzić na jezdnię zza pojazdu (np. autobusu) przy braku pełnej widoczności

- nie wbiegać na jezdnię;

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja