Wydarzenia

W jeden poranek 25 nietrzeźwych

Data publikacji 07.09.2021

Świętokrzyscy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach często sprawdzają trzeźwość kierujących. To jeden z kluczowych elementów mających wpływ na wiele sytuacji i zdarzeń w ruchu. Tylko podczas wczorajszego „trzeźwego poranka” wpadło 25 kierujących.

Wczoraj rano 95 policjantów wyjechało na świętokrzyskie drogi by kontrolować trzeźwość kierujących. Podczas trzech godzin intensywnych działań mundurowi przeprowadzili blisko 7 tysięcy badań. Niestety nie wszystkie z nich zakończyły się uśmiechem i życzeniem miłego dnia oraz szerokiej drogi. W 25 przypadkach okazało się, że kierujący byli nietrzeźwi.

W niechlubnym gronie znalazło się 7 osób po użyciu alkoholu, 14 kierujących dopuściło się przestępstwa będąc w stanie nietrzeźwości, a całą grupę uzupełnili nietrzeźwi rowerzyści. Spośród kierujących samochodami 18 z nich straciło uprawnienia do kierowania. Reszta niestety już ich nie posiadała – był to ich kolejny raz „na podwójnym gazie”!

Trzeźwość! Element niezwykle istotny dla bezpieczeństwa, a wciąż tak wiele osób go ignoruje! Pijany kierujący jest niestety śmiertelnym zagrożeniem. Wsiadając za kierownicę pojazdu po alkoholu nie zakładasz, że stanie się coś złego. Jednak ułamek sekundy zdecyduje o czyjejś śmierci, kalectwie. To na zawsze zmieni komuś życie!

Komenda Wojewodzka Policji w Kielcach/mś

Powrót na górę strony
Polska Policja