Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zabłyśnij na drodze"

We wtorek (10.11.br.) lubuscy policjanci przeprowadzą działania -„Zabłyśnij na drodze”. W trakcie działań rozdadzą kamizelki odblaskowe oraz ulotki najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Coraz wcześniej zapadający zmierzch powoduje, że piesi i rowerzyści poruszając się po drodze, często w ciemnych ubraniach wierzchnich, staja się dla kierujących niewidoczni.

Są najmniej chronionym i uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie staja cię - zawinionymi lub mimowolnymi- ofiarami tragicznych wypadków.

Wielu tragediom można byłoby jednak zapobiec, gdyby pieszy wyposażony był w choćby najmniejszy element odblaskowy. Powinniśmy pamiętać, że elementy odblaskowe pozwalają kierowcy zauważyć osobę z odległości ponad 100 metrów, a nocą i w ciemnych ubraniach, widoczność spada nawet do 20 metrów. Każdy z nas powinien pamiętać, ze bezpieczeństwo zapewniamy sobie sami.

Dlatego też jutro (10.11.br.) policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzą na drogach w okolicach Gorzowa działania - „Zabłyśnij na drodze”, podczas których będą rozdawać kamizelki odblaskowe oraz ulotki.

Pamiętajmy, że jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa jest zasada - „widzieć i być widzianym”.

(źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim)

Powrót na górę strony