Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany sprawca kolizji chciał wręczyć łapówkę

Policjanci zatrzymali 51-latka, który po pijany spowodował kolizję, a następnie próbował przekupić funkcjonariuszy, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko miało miejsce około godziny 15.00 w miejscowości Zawada. Policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 51 letni kierowca peugeota wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy dodga.
 
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce wyczuli od kierującego peugeotem woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 51-latka. W drodze do komendy miejskiej sprawca kolizji wielokrotnie przekonywał ich, że w zamian za odwiezienie go do domu i odstąpienie od czynności służbowych otrzymają od niego 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że składając taką propozycję popełnia przestępstwo, ale ten nie reagował i jeszcze kilkakrotnie ponowił swoją ofertę.
 
W końcu 51-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

*) źródło KWP Gorzów Wielkopolski

Powrót na górę strony