Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Dyskoteka"

Minionej nocy policjanci z podlaskiej drogówki przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Wśród ponad 1200 skontrolowanych kierowców zatrzymali 24, którzy zdecydowali się usiąść za kierownice „po alkoholu”. Wśród nich były młode osoby, które wracały samochodowymi z dyskotek, wioząc ze sobą pasażerów.

Minionej nocy policjanci z podlaskiej drogówki przeprowadzili na terenie całego województwa działania „Dyskoteka”. Ich głównym założeniem było zatrzymywanie kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę „po alkoholu czy narkotykach”. Często osoby w takim stanie wiozą pasażerów, narażając nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych na poważne niebezpieczeństwo. 76 policjantów w całym województwie skontrolowało łącznie 1226 kierowców. 24 było nietrzeźwych.

W Białymstoku policjanci zauważyli jadącego „od krawężnika do krawężnika” forda. Jego kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po kilkuset metrach został zmuszony przez trzy radiowozy do zjechania na pas dzielący jezdnie na ulicy Piłsudskiego. Gdy się zatrzymał, badanie alkomatem wykazało u niego 2 promile. Twierdził, że wypił tylko dwa piwa, a do domu ma blisko więc postanowił wrócić samochodem.

Około godziny 23:00 na ulicy Sławińskiego 22-letni kierowca mazdy na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Zjechał na pobocze i odbił się o dwa przydrożne słupy. Tylko szczęcie zadecydowało o tym, że jemu i jego pasażerowi nic się nie stało. Młody kierowca miał 1.2 promila. Okazało się, że w ogóle nie ma prawa jazdy.

Policjanci z Sokółki podczas kontroli zatrzymali koło Janowa 18-letniego kierowcę toyoty. Chłopak, mimo że niedawno zdobył prawo jazdy, najwyraźniej zapomniał, że po alkoholu nie wsiada się za kierownicę. W wydychanym przez niego powietrzu było 1.3 promila. Dalej już nie pojechał.

Dodatkowo policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku rejestrowali fotoradarami przekroczenia prędkości. Policyjne radiowozy z videokamerami ujawniały wykroczenia drogowe i brawurowe zachowania kierowców.

Podobne akcje będą kontynuowane.

(źródło: KWP w Białymstoku)
 

Powrót na górę strony