Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał w przystanek autobusowy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który kierując terenowym samochodem wjechał w przystanek autobusowy gdzie stały dwie osoby a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:15 w Stargardzie przy ul. Lelewela. Młody mężczyzna kierujący samochodem terenowy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w wiatę przystanku autobusowego na którym stały dwie osoby. Następnie sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Dwie osoby, które w chwili uderzenia znajdowały się na przystanku z obrażeniami nóg zostały zabrane do szpitala.

Policjanci na miejscu zdarzenia od znajdujących się tam świadków ustalili dokładnie jakiej marki było auto oraz w jakim kierunku sprawca się oddalił. Po krótkiej penetracji pobliskiego rejonu funkcjonariusze odnaleźli samochód biorący udział w zdarzeniu a nieopodal pasażerów oraz kierowcę. Jak się okazało za kierownicą terenówki siedział 19-letni mieszkaniec Stargardu. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Jak ustalili policjanci 19-latek na początku tego roku odebrał prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Będący na miejscu funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia jak też oględziny pojazdu biorącego udział w wypadku. Na tej podstawie policjanci będą wyjaśniać co było przyczyną tego zdarzenia.

Jeszcze dziś 19-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności. O jego dalszych losach zdecyduje prokurator.

Powrót na górę strony