Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca próbował przekupić funkcjonariuszy

W ręce policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego wpadł kierowca fiata 126p. Badanie alkomatem wykazało u 49-letniego Zbigniewa L. 1,9 promila alkoholu w organizmie. Z relacji policjantów wynika, że mężczyzna w zamian za odstąpienie od dalszych czynności obiecywał im 1000 zł. Dlatego podejrzewany jest nie tylko o kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także o próbę przekupienia funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 11:00 w Nowym Dworze Mazowieckim. Wówczas to policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata 126p. Wyczuli od niego silną woń alkoholu. W związku z tym 49-letni Zbigniew L. został zbadany alkomatem. Jego wynik to 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy mundurowi sporządzali dokumentację i zabezpieczali prawo jazdy kierowcy, ten podjął próbę przekupienia policjantów. Zaczął obiecywać im 1000 złotych w zamian za puszczenie go. Policjanci przypomnieli mężczyźnie, że takie zachowanie może być potraktowane jako przestępstwo korupcyjne. W związku z tym, że kierowca nadal obiecywał pieniądze w zamian za odstąpienie od wykonywania dalszych czynności, został zatrzymany w charakterze podejrzewanego o próbę przekupstwa funkcjonariuszy.

Powrót na górę strony