Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wjechał na posesję

W ręce policjantów wpadł 34-letni Jarosław S. Mężczyźnie zarzuca się, że mając 2,3 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem. Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad nim i uderzył w ogrodzenie, wjechał na nie, a następnie uszkodził zaparkowanego na posesji vw. Za nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16:00 w Dębinkach (gm. Nasielsk). Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca daewoo lanos nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w ogrodzenie posesji, wjechał na nią, a następnie uderzył w zaparkowanego tam volkswagena.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, od razu zauważyli, że kierowca lanosa może być pod wpływem alkoholu. Zbadano go alkomatem, który wykazał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyznę wraz z pojazdem przekazano pod opiekę znajomemu. Najprawdopodobniej jeszcze dziś Jarosław S. zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Odpowie także za spowodowanie kolizji.

Sprawca zdarzenia może mówić o ogromnym szczęściu, że nie odniósł poważnych obrażeń oraz nie wyrządził krzywdy innym. W tym przypadku powstały tylko szkody materialne. Strach pomyśleć, jak zakończyłoby się to zdarzenie, gdyby tamtędy przechodziły dzieci wracające ze szkoły.

Powrót na górę strony