Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden nie miał świateł, drugi nieuważnie jechał

Bardzo niebezpiecznie wyglądała wczorajsza kolizja w Jaskółowie. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierowca citroena berlingo uderzył w zaparkowany na boku jezdni, rozrzutnik przyczepiony do ciągnika rolniczego. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale oba pojazdy były mocno uszkodzone. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi podczas jazdy po zmroku.

Wszystko wydarzyło się wczoraj o 17:00 w Jaskółowie (gm. Nasielsk). Jak ustalili policjanci, kierowca ciągnika z przyczepionym rozrzutnikiem zatrzymał pojazd częściowo na jezdni, a częściowo na poboczu. Pozostawił pojazd nieoświetlony, nie włączył świateł pozycyjnych. W rozrzutnik uderzył kierowca citroena, który najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik wraz z przyczepą zostały podniesione do góry, a przód berlingo znalazło się pod rozrzutnikiem.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi. Na obu nałożono także mandaty karne, które zostały przyjęte.

Nowodworscy policjanci apelują o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków panujących na drodze. Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji.

Powrót na górę strony