Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W urodziny tirem do Szwecji po pijaku

Policjanci z Goleniowa zatrzymali w dniu urodzin 49-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował Tirem. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, powtórny egzamin na prawo jazdy oraz kilku letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godzina 20-tą na drodze krajowej nr 3. Goleniowska „drogówka” w miejscowości Miękowo prowadziła kontrolę prędkości pojazdów. Kiedy okazało się , że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h policjanci postanowili go zatrzymać. Siedzący za kierownica tira mężczyzna nie reagował na dawane znaki do zatrzymania się, ruszył w kierunku Świnoujścia. Jednak po chwili został zatrzymany. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 2.44 promila alkoholu.

49-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Kierujący oświadczył , że jechał z ładunkiem towaru na prom do Świnoujścia a potem do Szwecji. W trakcie kontroli dokumentów okazało się również że mężczyzna ma akurat w tym dniu urodziny.Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, powtórny egzamin na prawo jazdy oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Powrót na górę strony