Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec wiózł dziecko na bagażniku

W ręce policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego wpadł pijany rowerzysta, który wiózł na bagażniku 5-letnie dziecko. Bogdan Ch. podczas kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 34-latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Śledczy ustalą, czy właściwie była sprawowana opieka nad dzieckiem.

Policjanci z ruchu drogowego nowodworskiej komendy zauważyli wczoraj przed 15:00 jadącego rowerzystę. Z tyłu pojazdu na bagażniku siedziało małe dziecko. Mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, ponieważ jego tor jazdy był nierówny. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że dziecko jest wiezione przez pijanego ojca. Pierwsze badanie alkomatem wykazało u 34-letniego Bogdana Ch. ponad 2 promile. Kolejne wykonane po kilkunastu minutach wykazało już 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dziecko bezzwłocznie przekazano pod opiekę matce. Mężczyzna otrzymał wezwanie do stawienia się w komendzie, a następnie trafił pod opiekę żony. Śledczy w najbliższym czasie przesłuchają rowerzystę.

Powrót na górę strony