Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenia pieszych w Lubuskiem

W Górzycy oraz w Świebodzinie doszło do 2 wypadków drogowych z udziałem pieszych. Jeden z nich zakończył się tragicznie - dla 11-letniego chłopca i 71- letniej kobiety. Policjanci apelują o rozwagę zarówno do pieszych jak i do kierowców!

Wczoraj o 13.30 w Górzycy młoda kobieta jechała rowerem po chodniku. W tym samym momencie z posesji wybiegł chłopiec, który wpadł na rowerzystkę i uderzył w prawy bok roweru 35-latki.  W wyniku tego wypadku chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała – ma złamane podudzia obu nóg. Rowerzystce nic się nie stało, była trzeźwa, jej rower był w dobrym stanie technicznym. Chłopiec trafił do szpitala w Kostrzynie nad Odrą.
 
Do drugiego wypadku doszło przed godz. 17.00 w Świebodzinie na skrzyżowaniu ul. Łąk Zamkowych i ul. Zamkową. Tam jadąca matizem, 60 – letnia kobieta, nie zauważyła na przejściu dla pieszych innej kobiety, w wyniku czego doszło do potrącenia. Potrącona 71-letkama złamaną lewą kość ramienia. Kierująca matizem była trzeźwa.
Do końca listopada tego rokuw województwie lubuskim piesi doprowadzili do 77 wypadków, w których śmierć poniosło 11 osób, a 67 doznało obrażeń ciała. Główna przyczyna śmierci osób pieszych to wejście na jezdnię przed jadący pojazd (7), wejście na jezdnię zza pojazdu (2) oraz stanie, leżenie na jezdni (2). To mniej , niż w roku poprzednim. W 2008r. doszło do 95 wypadków, gdzie zginęło dwa razy więcej pieszych (23 osoby), a 78 zostało rannych.
Policja alarmuje o rozwagę i zachowaniu ostrożności. Nie zapominajmy też o odblaskach. Noszenie odblasków, może to brzmi banalnie, ale naprawdę może uratować życie nam i naszym bliskim.

Powrót na górę strony