Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarany motocyklista

Policjanci z Choszczna za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym zabrali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu motocykliście. 23-letni mężczyzna nie zatrzymał się również do kontroli. W wyciągnięciu konsekwencji prawnych funkcjonariuszom pomogła jego mama...

Wczoraj po południu choszczeńscy policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który w Drawnie na ul. Choszczeńskiej poruszał się środkiem jezdni zmuszając jadący z przeciwnej strony radiowóz do gwałtownego hamowania. Chwilę później na drodze jednokierunkowej ten sam motocyklista jechał pod prąd, a następne nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policjanci ustalili adres pirata drogowego jednak w mieszkaniu zastali tylko jego mamę. Gdy kobieta dowiedziała się o całej sytuacji w czasie rozmowy z synem spowodowała, że szybko zgłosił się do policjantów. W czasie przesłuchania nie przyznał się do popełnienia wykroczeń. Z lekceważeniem przyjął informację, że przeciwko niemu zostanie sporządzony wniosek o ukaranie.
Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie zastosowanie się do znaku drogowego oraz do sygnału nakazującego zatrzymanie się było podstawą do zatrzymania mu prawa jazdy. O dalszych losach drogowego pirata zadecyduje Sąd Rejonowy w Choszcznie.

Powrót na górę strony