Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani za kierownicą

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z wynikiem ponad 2 promile trafił do izby wytrzeźwień, drugi mając około 1.4 promila do policyjnego aresztu. Mężczyznami zajmą się dzisiaj policyjni specjaliści zajmujący się tego rodzaju przestępczością. Zatrzymani ułyszą zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Policyjna załoga około 23.00 na ul. Noakowskiego zauważyła pędzącą z dużą prędkością toyotę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pirata drogowego. Jak się okazało, kierowca miał 2 promile alkoholu we krwi. Samochód odebrał znajomy zatrzymanego 36-letniego Arkadiusza D. On sam trafił do izby wytrzeźwień.

W drugim przypadku policjanci przy ul. Marszałkowskiej po 3.00 zatrzymali do kontroli opla. Kierujący pojazdem 24-letni Kamil K. również był pijany. Po badaniu okazało się, że miał około 1.4 promila. Pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie. Teraz nieodpowiedzialni kierujący stracą prawo jazdy a sąd zdecyduje o wymierzeniu kary. Grozi im do 2 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony