Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wdzięczności ukradł samochód

Zabrał kluczyki. Ukradł samochód. Podczas ucieczki spowodował kolizję drogową. Został zatrzymany po dwóch dniach, kiedy jechał rowerem, mając prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 26-latek usłyszał trzy zarzuty. Odpowie także za popełnione wykroczenie przed sądem grodzkim.

26-letni Jarosław S. od kilku miesięcy pomagał mieszkance gminy Nadarzyn przy wykonywaniu prac porządkowych podczas nieobecności jej męża. Kobieta w zamian za pomoc zaoferowała mu dach nad głową. Bardzo szybko zorientowała się, że jej lokator nie stroni od alkoholu.

W sobotę mężczyzna znowu się upił. Kobieta bała się zostawić go samego w domu, dlatego wraz z nim i córką wybrała się na kolację. Zanim jednak zdążyła złożyć zamówienie, mężczyzna zniknął. Zaniepokojone kobiety zaczęły go szukać. Po wyjściu na zewnątrz pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma jej samochodu. W torebce nie znalazła także kluczyków. O wszystkim niezwłocznie powiadomiła Policję.

Zanim mundurowi, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, co się stało, od oficera dyżurnego otrzymali informację, że skradziony pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym w powiecie grodziskim. Uciekający samochodem złodziej nie zauważył stojącego na czerwonym świetle pojazdu i uderzył w jego tył. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając rozbite auto na środku skrzyżowania.

Przez dwa dni trwały poszukiwania 26-latka. Kiedy kryminalni z Nadarzyna ustalili jego aktualny adres, niezwłocznie udali się na miejsce. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zauważyli 26-latka jadącego wężykiem na rowerze. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony na komisariat. Po badaniu okazało się, że miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie danych okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz innych pojazdów (rowerów).

Po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty: kradzieży z włamaniem do pojazdu, kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 26-latek odpowie także przed sądem grodzkim za spowodowanie kolizji. Funkcjonariusze z Nadarzyna wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

26-latek w przeszłości był już karany za kradzież i krótkotrwałe użycie pojazdu oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony